TOLTEK
Lūdzu uzgaidiet, informācija tiek ielādēta...

Kas ir Tolteku kalendāra būtība un ar ko tas ir īpašs? 

Pasaulē eksistē divi spēki:

Naguāls – Dievišķais nodoms, Pasaules pirmcēlonis, Mūžīgā pastāvēšana. Šis spēks pats par sevi nav un nekad nebūs precīzi definējams, izskaidrojams vai kā citādi „ierāmējams”. Tas vienkārši IR, PASTĀV.

Tonāls – Skaitļu rinda, spēks, kas veido visas struktūras un paternus. „Pasauli veido skaitļi” – šī definīcija ir Tonāla cēlonis un sekas vienlaikus. Un pats galvenais – Tonāls ir vienīgais instruments, kas strukturizē un sistematizē Naguālu, vienīgais ritms, caur ko Naguāls jeb Dievišķais nodoms izpaužas un kļūst saprotams.

Tā kā mums, cilvēkiem, saprotamās realitātes pamatu veido Tonāls, arī visi kalendāri balstās uz to (ir Kristiešu, budistu, musulmaņu un citu egregoru kalendāri). Bet Tolteku kalendārs ir vienīgais, kurš apvieno abus šos spēkus, kurš atspoguļo, kā Naguāls pārtop par tonālu. Tonāla skaitļi (atslēgas 1-13) sistematizē Naguālu (20 enerģijas) un formē tos mums saprotamā veidā, veidojot laika viļņus – mūsu dzīves plūsmas matrici.

Tātad – Tolteku kalendārs apvieno NEIZSAKĀMO ar to, kurš FORMĒ UN SISTEMATIZĒ, Mūžību ar Laiku, Esību ar Darbību. Tas, kas mūžu mūžos ir zināms mūsu garam, kļūst izprotams prātam un top par reālu instrumentu, lai mēs varam stabili justies un izpausties savā realitātē materiāli un garīgi, darbībā un sadarbībā, vērtības radīšanā, apzināšanā un atstāšanā aiz sevis.

 

Kāpēc, runājot par Tolteku atklāsmēm un kalendāru, bieži tiek pieminēti Karlosa Kastaņedas darbi?

Kaut arī Karloss Kastaņeda, kā jau daudzi dižgari, ir radījis leģendu ap savu tēlu, viņa darbos atspoguļotais ir patiesība. Viņš ir daudz kontaktējies ar šamaņiem un magiem, kuru esība atrodas Naguāla sfērā. Līdz ar to viss, par ko Kastaņeda runā savos darbos, ir tieši saistīts ar Naguālu (kuru, kā minēts iepriekšējā jautājumā, tā precīzi nemaz atspoguļot nav iespējams). Un, tā kā Tonāla jeb sistematizētās pasaules strukturēšanas principi neietilpa Dona Huana vadīto magu interešu sfērā, arī Kastaņeda par to tika mācīts visai virspusēji.  

 

Kas ir Tolteki un kas ir Maiji? Vai jēdzieni „Tolteku kalendārs” un „Maiju kalendārs” apzīmē vienu un to pašu?

Tolteki Atlantīdas zintnieku garīgie pēcteči, priesteru grupa, kosmisko zināšanu nesēji uz zemes, sakrālo zināšanu glabātāju kasta. Maģiskās tradīcijas turpinātāji mūsdienās.

Maiji – Indiāņu vecajie šo terminu pozicionē kā „senlaiku viedie, zināšanu glabātāji”. „Maija” nozīmē „ilūziju realitāte”. Kā teicis filozofs Roberts Mūks - Maijas vai relatīvo lietu novadā pastāv, gan telpa, gan laiks. Šeit ir ne tikai pasaules, bet arī „laikmeti” un „cikli”. Visas šīs lietas pieder pie maijas maģiskās rotaļas, pie sākotnējā Dievībā paslēpto iespēju atklāsmes.

Tādu atsevišķu tautu vai cilšu kā maiji un tolteki patiesībā nemaz nav. Ir daudz un dažādas ciltis visā Mezoamerikas teritorijā, sākot ar Jutas štatu un beidzot ar Nikaragvu - Jukateki, Kiče, Cocili, Celtali, Kakčikeli, Mami, Lakondoni utt. Gvatemalā vēl šobaltdien bez spāņu mēles tiek lietotas vēl 24 indiāņu valodas. Un neviena no šīm kopienām nesauc sevi par maijiem.

Sakrālo saules kalendāru izmantoja visa šī teritorija, bet katrai ciltij bija kādas nelielas nianses nosaukumos, terminos un attēlojumos. Uz debesīm tiecas visas priedes, pat ja viņas to neapzinās. Ar „maiju kalendāru” ir tieši tāpat. Tas nevar piederēt maijiem, jo ataino laiku, kurā dzīvo visa cilvēce. Laiku kā skolotāju, kurš palīdz mums izprast pašiem sevi un notikumus ap mums. Laiku kā enerģiju, kuru mēs varam izmantot, lai realizētu savas vēlmes un nodomus.


No kurienes Ivo Puriņš ir ieguvis zināšanas par Tolteku atklāsmi un Sakrālo saules kalendāru?

Pats Ivo ir pateicīgs liktenim un Augstākajiem spēkiem, kas ļāvuši viņam iekļauties Dzīves plūsmā, ik pa laikam noorientējuši vajadzīgajā virzienā un iedrošinājuši ļauties nejaušām likumsakarībām, kuru rezultātā viņš ir nonācis pie šīm zināšanām un apkopojis tās vienotā sistēmā. Kaut arī, vēl būdams divdesmitgadnieks, viņš bija saskāries ar visai neparastiem cilvēkiem, zintniekiem, un piedzīvojis tādus kā «déjà vu» ,neizskaidrojamas atmiņas, kas piepildās un arī egoistiskā līmenī izpratis ezotēriskas lietas, tomēr lielu nozīmi viņš tam toreiz nepiešķīra. Bet tad kādā brīdī sabrukusi visa viņa toreiz tik paredzamā dzīve (smags un atbildīgs darbs ugunsdzēsība, kas mijās ar vētrainām izklaidēm) un nācās visu sākt no jauna. Pieņēmis dzīves sniegto izaicinājumu – konsultēt cilvēkus kā ezotērikas speciālists un astrologs - aizvien vairāk sācis just, kā magu ieliktās zināšanas sākušas atvērties aizvien vairāk. Pamazām, apceļojot Centrālameriku, tiekoties ar tolteku vecajiem, esot vērīgam un mācoties dzīvi, viņam izdevies krietni dziļāk izprast pasaules uzbūvi, kā arī nodot šīs zināšanas tālāk.

 

Kas notika 2012. gada 21.decembrī?

2012.gada 21.decembris bija lieli svētki, jo beidzās vecais, tumsības laikmets, un sākās ceļš pretim atdzimšanai. Ir sācies jauns - gaismas laikmets, un kosmiskā enerģētika pamazām kļūst spēcīgāka. Tumsas laikmetā zināšanas par Naguālu, Tonālu un Saules kalendāru nebija pieejamas visiem, lai tās nenokļūtu Tumsas spēku rīcībā. Tās pārvaldīja tikai izredzētie, Dienu glabātāji. Bet līdz ar Gaismas laikmeta iestāšanos Pasaule drīkst uzzināt, vēl vairāk – tai IR JĀUZZINA, kā notiek Naguāla strukturēšanās caur Tonālu. Var teikt, ka maģiskā pasaule mums nostājas līdzās. Daudzi no mums to neizprot un līdz ar to neizprot arī, kas notiek ar pašu dzīvēm. Mēs jūtam, ka pastāvošajā realitātē kaut kas ir mainījies. Vecie paterni atsakās darboties un veiksme vairs neatrodas mums ierastajās vietās. Mēs jautājam maiju viedajiem: ”Kas noticis? Kāpēc līdz ar jūsu sludinātā Gaismas laikmeta atnākšanu dzīvot kļuvis grūtāk, sarežģītāk. Kur tad ir tā Dieva Valstība?”Atbilde nepārsteidz – „Viņa ir jūsos pašos. Viņa dzimst no iekšienes. Un viņas atnākšana sākas ar Tumsas pasaules nomiršanu jūsos pašos”.

 

Vai Kalendāram ir kas līdzīgs vai kopīgs ar tradicionālo rietumu astroloģiju?

Klasiskā Rietumu astroloģija uzlūko pasauli caur 12 pašrefleksijas spoguļiem. Katra zodiaka zīme ir kā spogulis, kurā mēs lūkojamies. Katra planēta ir kā magnēts, kas pievelk mūsu uzmanību konkrētai dzīves sfērai, un mēs sakām: “Jā, es esmu tajā spogulī, es esmu tāds.” Bet konkrētā planēta šo spoguli padara subjektīvu. Savukārt Tolteku kalendārs ļauj mums pieslēgties savai pamata enerģijai, Dieva aspektam, perfekti ieraudzīt to arhetipu komplektu, ar kuru katrs no mums ir ienācis šai pasaulē. Sakrālais kalendārs ļauj ieraudzīt, kā mūsu laiktelpā manifestējas Dieva nodomi.

Planētu aspekti darbojas tādējādi, ka rada dzīves notikumus, kas cilvēkam liek meklēt atbildes, savukārt kalendārs uzreiz izskaidro situāciju un uzreiz dod gan izpratni, gan risinājumu.

Cilvēks nav tikai "cilvēks", cilvēks ir gars, kurš ar prātu vada ķermeni. Tolteku kalendārs runā par tavu garu, astroloģija par prātu un citām laicīgām parādībām. Tolteku kalendārs runā par tevi pašu, astroloģija par greizajiem spoguļiem, caur kuriem tu mijiedarbojies ar pasauli.


Kas nosaka to, Tolteku zināšanas un kalendārs patiešām darbojas realitātē?

Šī nav teorija, kuru cenšamies apstiprināt. Jau no seno civilizāciju laikiem cilvēki ir novērojuši likumsakarības, kuras strādā. Un tad no tām tiek veidota sistēma, kura vēl joprojām nav ideāla un ir jāpilnveido (lielākoties tāpēc, ka Amerikas iekarošanas laikā šīs zināšanas tika apspiestas). Tā nu joprojām atrodamies uz šo zināšanu apzināšanās, izprašanas un piedzīvošanas ceļa. Ja dzīvosim pēc šiem ritmiem, būsim šeit un tagad un izdarīsim vajadzīgos novērojumus un secinājumus, tad noteikti pēc gadiem vai gadu simteņiem spēsim radīt precīzu teoriju.

 

Kas nosaka to, kurā dienā esam dzimuši?

Katrai mūsu iemiesošanās uz šīs zemes ir mērķis – lai mūsu Gars iegūtu konkrētu pieredzi. Atrodoties smalkajā pasaulē, Gars izlemj, ko viņš vēlas piedzīvot un atbilstoši viņš izvēlas vietu, laiku un apstākļus, kur pildīt attiecīgos uzdevumus un iegūt vajadzīgo pieredzi.

© toltektime.com 2015